Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Ivana Repatá Kategória: Turnaje
Uverejnené 27. júl 2013 Prečítané: 1761x
Vytlačiť

20130713 111524Od stredy 10.7. do soboty 13.7.2013 sa konal v Prahe jubilejný 10.ročník najväčšieho medzinárodného turnaja UNIHOC PRAGUE GAMES 2013, neoficiálne majstrovstvá Európy florbalových družstiev.

 

Tohtoročného zápolenia sa zúčastnil rekordný počet, a to 321 družstiev zo 14 štátov. Do Prahy zavítali zástupcovia Fínska, Lotyšska, Maďarska, Nemecka, Nórska, Poľska, Ruska, Švédska, Švajčiarska, Ukrajiny, Slovinska, Slovenska a Českej republiky. Vďaka účasti ázijských florbalistov zo Singapuru mal turnaj na viac i globálny rozmer. Celkovo sa odohralo 926 zápasov a do hry sa zapojilo takmer 6000 florbalistov v deviatich vekových kategóriach. Pre účastníkov turnaja bol pripravený bohatý mimozápasový program. Praguegames 2013 sa uskutočnili pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy a Fair play klubu Českého olympijského výboru.

Florbalisti zo ZŠ kpt. J. Nálepku v Stupave (ŠK FBK BOGDAU STUPAVA) v kategórii B13 chlapcov ako jeden zo zástupcov Slovenska získali na tomto megaturnaji 3.miesto a bronzové medaily, čo je považované za historický úspech stupavského florbalu a florbalistov, ktorí reprezentovali nielen svoje mesto, Bratislavský kraj, ale i celé Slovensko.

Podrobnosti a informácie o turnaji nájdete na praguegames.cz