Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Ivana Repatá Kategória: Turnaje
Uverejnené 19. október 2013 Prečítané: 1604x
Vytlačiť

Europsky pohar majstrov 2013Európsky pohár majstrov 2013 v Trenčíne už pozná svojich víťazov a preveril kvalitu štyroch slovenských tímov.

 

V Trenčíne sa stretli kvalitné tímy z Nórska, Estónska, Lotyšska, Poľska, Ruska a Slovenska, ktoré bojovali o postup na Champions Cup 2014. V kategórii mužov malo Slovensko zastúpenie dvoch extraligových tímov, domáci ŠK 1.FBC Trenčín a FBC GRASSHOPPER UNIZA Žilina predviedli sympatické výkony.

Trenčínu sa v tejto sezóne nedarí, a podobne to bolo aj na Európskom pohári. So Slevikom utŕžili vysokú prehru. Veľmi kvalitný výkon však podali v zápase proti ruskému Pomoru. O víťazstve Rusov rozhodli až samostatné nájazdy.

Žilina využila, že bola neznámou pre zahraničné tímy. Napriek veľmi dobrému výkonu podľahľa Lotyšsku. Aj v zápase s Estónskom predviedla kvalitnú hru, napriek tomu si neodniesla potrebné body. Žilina sa tak stretla v boji o 5.miesto s Trenčínom. Bol to veľmi zaujímavý zápas plný gólov. Padlo aj 16 presných zásahov do brány. Trenčania v posledných dvoch minútach strelili víťazný gól.

 

Konečné poradie:

Lekrings (LAT)
Jögeva SK Tähe (EST)
Slevik IBK (NOR)
Pomor (RUS)
ŠK 1.FBC Trenčín (SVK)
FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina(SVK)

 

Europsky pohar majstrov 2013-nemšovaV ženskej kategórii nás zastupovali družstvá ŠK 98 Pruské a NTS FK-ZŠ Nemšová. Pruské podľahlo pomerne ľahko 0:5 ruskej Nauke. Kvalitný zápas odohralo s Lotyškami. Slovenské hráčky nemali na Tunet (Nórsko) a obsadilo celkové 4.miesto.

Nemšovej sa darilo trochu lepšie. Zdolala Olimpiu Osowu (Poľsko), odviedla kvalitný výkon proti Tunetu. Zaujímavý zápas odohrala proti ruským hráčkam, ktoré vyhrali nad Pruským. Na začiatku slovenské hráčky vyhrávali, ale Rusky priebeh stretnutia otočili, a tak sa Nemšová umiestnila na peknom 3.mieste.

 

Konečné poradie:

Nauka-Trevelstroy (RUS)

Tunet IBK (NOR)

NTS FK-ZŠ Nemšová (SVK)

ŠK 98 Pruské (SVK)

Rubene (LAT)

Energa Olimpia Osowa (POL)

 

zdroj: szfb, foto: Flickr.com/photos/IFF_Floorball