Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: Zahranicie
Uverejnené 13. február 2013 Prečítané: 1764x
Vytlačiť

MSNitra2012Medzinárodná florbalová federácia zverejnila registrované tímy na 6.majstrovstvá sveta junioriek, ktoré sa budú konať v Poľsku od 30.apríla do 4.mája 2014. Súčasne sa bude hrať A. aj B. Divízia.
V A kategórii bude mať samozrejme svoje zastúpenie aj Slovensko. Na šampionáte, ktorý bol organizovaný v Nitre v roku 2012 obsadili naše reprezentantky konečné šieste miesto.

Kvalifikácia sa na svetový šampionát U19 hrať nebude, nakoľko maximálny počet tímov nebol prekročený. Prekvapenie nastalo v A kategórii, keď Dánsko, ako víťaz B divízie sa MS v Nitre, sa do Poľska neprihlásilo a tak sa v najvyššej kategórii predstaví tím z druhého miesta – Lotyšsko.

Spríjemnením celého šampionátu bude určite predstavenie Ukrajiny a Jamajky v B divízii. Oba celky sa na svetovom podujatí U19 predstavia vôbec po prvýkrát.

Divízia A: Fínsko, Švédsko, Švajčiarsko, Česká republika, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Lotyšsko
Divízia B: Nórsko, Nemecko, Kanada, Rakúsko, Ukrajina, Jamajka

Jamaica Floorball

Jamajka bude určite príjemným spríjemnením celého šampionátu.

MS-Slovakia

Slovenské reprezentantky budú obhajovať šiestu priečku z Nitry 2012.

zdroj: IFF, foto: facebook.com/Jamaica Floorball