Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Administrator Kategória: Zahranicie
Uverejnené 19. apríl 2013 Prečítané: 1629x
Vytlačiť

REI2016Český systém finálovej série bol odvážnym krokom, ale ukázalo sa, že to bolo správne rozhodnutie. Jediný zápas rozhodne o držiteľovi víťaznej trofeje v ženskej a mužskej extraligy.

Jedno stretnutie rozhodne o držiteľoch titulov Majster Českej republiky vo florbale mužov a žien. Rovnako ako americký Superbowl či Švédske finále SSL- ide o najvyššiu súťaž vo florbale mužov, rozhoduje jediný zápas.

Nie je žiadne nabudúce, nie je možnosť opravy! Jeden deň! Jedno miesto! - píše sa na oficiálnej stránke podujatia. České Superfinále malo svoju premiéru v roku 2012. V ženskej časti sa z titulu tešil tím HERBADENT SJM Praha11 a v mužskej časti Tatran Omlux Střešovice.
Organizátori aktuálne bojujú s účasťou. Zatiaľ čo minulý rok bolo v O2 Aréne na mužskom finále 7877, tento rok môže počet vstupeniek prekročiť hranicu 10-tisíc. A práve tu je šanca, že by české superfinále mohlo atakovať počet divákov vo švédskom finále, kde ich bolo 10 111.


A kto vlastne bude bojovať o trofej?

Ženské finále, začiatok o 15.hod: Herbadent SJM Praha 11 vs. 1. SC WOOW Vítkovic

Mužské finále, začiatok o 18.hod: 1. SC WOOW Vítkovice vs. TJ JM Pedro Perez Chodov

Prekvapením aktuálneho ročníka je to, že práve minuloročný obhajca Tatran Střešovice do finále nepostúpil. "Bronzu si vážime, ale v Aréne, prosím, bez ceremoniálu," píše sa na oficiálnej stránke klubu. Česká únia ponúkla tímu účasť na odovzdávaní medailí za tretie miesto, ale Střešovice ponuku neprijali. "Rozhodneme nechceme, aby to vyzeralo, že sme arogantí, ale naopak. Pre väčšinu našich hráčov by to bolo nepríjemné, keďže sme mali najvyššie ambície. Sme veľmi sklamaní z vypadnutia a preto sa na nás nehnevajte, ale neviem si predstaviť, že by si niekto vo finále Stanley Cupu prišiel pre tretie miesto," informuje na oficiálnej stránke klubu tatranflorbal.cz hráč a šéf marketingu Aleš Hlavička. 

Superfinále Florbalu 2013 - Trailer

Zdroj: superfinale.cz, tatranflorbal.cz, cfbu.cz, szfb.sk, foto: archív z roku 2012 superfinale.cz