Logo-reklama

Našiel si chybu? Chceš s nami spolupracovať? Chceš nahlásiť mená gólov a asistencii zápasov, ktoré ešte nie sú nahodené a pomôcť tak k vyplneniu kompletnej štatistiky? Alebo si hráč/-ka a chceš si pridať svoju fotku a info o Tebe do našej štatistiky hráčov? Prípadne chcete pridať info o Vašom klube? Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Urobme spolu niečo pre florbal...

WFC 2013 500x250 CZ

Napísal: Ivana Repatá Kategória: Zahranicie
Uverejnené 10. august 2014 Prečítané: 1323x
Vytlačiť

Fitness Stars logoAko najlepšie bojovať proti obezite u detí? Športom. Organizácia Fitness Stars sa rozhodla kúpiť florbalové sety pre 185 tisíc detí!

 

V sezóne 2014/2015 tak vďaka hokejovému klubu Dallas Stars dostane set 24 florbaliek, florbalové loptičky, bránky a náramky s logom programu až 279 škôl. Do Texasu poletí skoro 7500 florbaliek!

stars florbalky
Dallas stars sa zúčastnil programu v boji proti obezite na školách nazvaný Fitness Stars. Pred investíciou sa uskutočnil malý test na 26-tich školách a florbal začal baviť nielen chlapcov, ale aj dievčatá.
„Ohlasy počas prvého roka programu boli oveľa väčšie, ako sme očakávali," prezradil prezident organizácie Star Jim Lites. „Učitelia telesnej výchovy ľahko zapojili program do svojho učiteľského plánu. Darovanie hokejového vybavenia od nadácie Dallas stars dala deťom možnosť, aby sa učili hokejové základy a ostali aktíve," dodal Lites.

FitnessStarsLogo
Od programu sa veľa očakáva. Hokejový klub Dallas očakáva, že hokej osloví na školách nové talenty. Mesto verí, že vďaka tomuto programu sa zníži obezita u detí a vďaka florbalu na školách začnú deti chudnúť. Medzinárodná florbalová federácia dúfa, že deti, ktoré dokonale nezvládnu techniku korčuľovania, ostanú verné florbalu a florbalová základňa sa postupne bude zväčšovať po celom svete.Florbalky dodá spoločnosť Salming. Dallas je prvým hokejovým tímom v Amerike, ktorý sa pustil do takejto akcie. 

 

Zdroj: florbal.cz, floorbal.planet.com
Foto: floorbal.planet.com